Prezentabl Ne Demek ?

Prezentabl Ne Demek sorusu, İş dünyasında son zamanlarda sıkça karşılaştığımız bir durum haline gelmiş bulunmaktadır. Özellikle ilk kez karşılaşan kişiler hem merak hem de Prezentabl kelimesinin anlamını öğrenebilmek için internet üzerinden sıkça araştırmalar yapıyorlar. Peki Prezentabl ne demek? İngilizce yazılışı prezantabl olan ve Türkçe ‘ye de bu şekilde geçmiş olan bu sözcük neyi ifade ediyor.

Makalemizde Neler Okuyacaksınız?

Prezentabl Ne Demek?

Prezentabl Ne Demek ?
Prezentabl Ne Demek ?

Presentabl kökeni İngilizceye dayanan ve Türkçe‘ye de bu şekilde geçmiş bir sözcüktür. Bazı yerlerde yazım yanlışlarıyla birlikte prezantabl yada prezentable olarak yazıldığı da görülmüştür. Genel açıdan bakarsak belli bir anlamı ifade eder ancak değişik şekillerde ele alındığı da olmuştur. Bu sebeple prezentabl kelimesi değişik ifadelerde günümüzde kullanımını sürdürmektedir. Şimdi lafı daha fazla uzatmadan prezentabl ne demek bu konudan bahsedelim.

Prezentabl anlam olarak;

 • Düzenli, derli ve toplu
 • Olumlu görünen özellikleri bir arada bulunduran
 • Dış görünüş olarak hoş görünen
 • Dış görüntüsüne ve kendine önem veren 

kişileri ifade eder. Kelime, özellikle iş ararken karşımıza çıkmaktadır. Kurumların pek çoğu iş ilanlarında kriter olarak artık bu sözcüğü ekliyor. Bu sebeple hayatımızda kısa sürede yer edindiğini söyleyebiliriz. İşveren firmalara “Prezentabl eleman aranıyor” ilanıyla aranan kriter olarak, derli, toplu, kılığına kıyafetine önem veren, bakımlı, iş konusunda olumlu özellikleri bir arada bulunduran kişileri anlatmaya çalışmaktadırlar.

Prezentabl Olmak Nedir?

Prezentabl olmak nedir
Prezentabl Olmak Nedir? – Prezentabl ne demek ?

Özel sektörün hakim olduğu bir iş kolunda çalışıyorsanız bazı koşullara dikkat etmeniz gerekecektir. Evde ek iş isimli makalemizde ev ortamındaki işlerin rahatlığından bahsetmiştik. Ancak konu özel sektöre gelince malesef bu rahatlıktan söz etmemiz mümkün görünmüyor. Yine internetten para kazanma yolları arayan kişiler açısından her ne kadar önem arz etmiyor gibi dursa da, prezentabl bir eleman olmak iş hayatı vazgeçilmez bir unsurdur. için Ev ortamının verdiği huzur, güvenilirlik ve daha pek çok özelliği bir iş yeri ortamında bulamayabilirsiniz. Prezentabl’da işte ev ortamında olmamanın getirdiği zorluklar arasında sayılabilir.

İş ortamında bir eleman olarak en çok dikkat edilmesi gereken davranışlardan birisi insanın kendisini doğru şekilde sunabilmesidir. Kişi kendisini dış ortama giyimi, kuşamı, davranışları, sakalı, imajı vb. özellikleri ile iyi şekilde tanıtabilmelidir. Aksi halde olumsuz bir izlenim iş hayatının sonunu getirebilir.

Buraya kadar ifade ettiğimiz üzere çok sık duyduğumuz ancak tam olarak pek çoğumuzun bilemediği prezentabl kelimesi iş dünyasında hem kişisel gelişim hem de dış görünüş olarak kişinin kendisine bakması, özen göstermesi, çevresince dikkat çekmesi gibi nitelikleri kavramaktadır. Peki bu kısma kadar dış görünüşü belirttik, kişisel gelişim prezetabl için neyi ifade eder?

Prezentabl İçin KişiSel Gelişimin Önemi Nedir?

Prezentabl icin Kisisel Gelisim
Prezentabl için Kişisel Gelişimin Önemi

İyi bir çalışan olabilmek için kişilik olarak beğenilmenin yanında kendinizi yetiştirebilmeniz de bir o kadar önemlidir. Bu iki unsur birbirini tamamlayıcı içeriklerdir. Birinin eksikliği diğerini etkiler. Sonuç olarak bu durum iş hayatınızda size olumsuz olarak yansıyabilir.

Bir iş konusunda sunum veya tanıtım yaparken kendinizi profosyonel gösteremezseniz kimse sizin samimiyetinize inanmayacaktır. Araba tamir eden bir ustanın kendi aracının sürekli arıza yapması çevresince olumsuz karşılanacağı gibi, sizde kendi işinizi yaparken ilk olarak önemi şahsınıza vermelisiniz. İnsanlara bir şeyler katmak istiyorsanız öncelikle sizin bu vasıflara sahip olmanız gerekmektedir. Yani prezentabl bir eleman olarak örnek olmak istiyorsanız işin en başından Prezentabl Ne Demek sorusunun yanıtını kendinize vermiş olmanız gereklidir.

Prezentable Ne demek? Çevrenize Karşı Farklı Birisi Olduğunuzu Gösterin

cropped favicon 1 1

“İnsanlar benzerlikleri görmezden gelirken,farklılıkları ansızın fark eder.”

Sebuhi Quluzade

Başarılı bir çalışan olarak ön plana çıkabilmek için herkesten farklı işler yapmalısınız. Ancak bu sayede diğer kişilerin önüne geçmeniz mümkündür. Bunun içinde her ne iş yapıyorsanız yapın işinizle bütünleşmeniz şarttır. Nüfusun giderek kalabalıklaştığı ve iş bulmanın da aynı oranda giderek zorlaştığı yarış dünyasında kişisel gelişimine önem veren, gerek konuşması gerek duruşuyla çevresi tarafından fark edilen, davranışlarıyla olumlu puanlar kazanan kişiler yarışı önde götürüyor olacaktır. Bu yarışta geride kalmamak için verdiğimiz tavsiyeleri uygulamanızı öneririz. Bunun içinde kendinize Prezentabl Ne Demek, Ben prezentabl bir eleman olmak için ne yapmalyım? sorularını sormakla başlayın. Soruların cevaplarını aradıkça geliştiğinizi fark edeceksiniz.

Anket doldurarak para kazanma
Anket doldurarak para kazanma

Anket Doldurarak Para Kazanma 2021 başlıklı yazımızda aşağıdaki konulara değinilmiştir.

 • Anket Doldurarak Para Kazanılabilir mi?
 • Anket Doldurarak Para Kazanmak İçin Ne Yapmam Gerekli?
 • Anket Sitelerinin Çalışma Mantığı Nedir?
 • Pazar Araştırması Nedir? Neden Yapılır?
 • Anket Siteleri Ne sıklıkla Anket Gönderiyor?
 • Anket Doldurma Siteleri Ne kadar Para Kazandırır?
 • Anket Doldurarak Para Kazanmak İçin Neye İhtiyacım var?
 • Anket sitelerine Zaman Ayırmak Mantıklı mı?
 • Anket Sitelerinde Ne Tür sorular Soruluyor?
 • Her ankete Katılmak Zorunda Mıyım?
 • Anket Doldurarak Para Kazanma İşi İçin Yaş Sınırı Var Mı?
 • Anket Doldurma Sitelerinde Sözleşme Oluyor mu?
 • Napolyon Sitesi İle Anket Doldurarak Para Kazanma ( Ödeme Alındı)
 • Napolyon Anket Doldurarak para Kazanma Sitesi İle Ne Kazanırım?
 • Fikir Pazarı Sitesi İle Anket Doldurarak Para Kazanma
 • Fikir Pazarı Rozet Kazanma
 • Ne sıklıkla Anket Gönderilir?
 • Fikir Pazarı İle Nasıl Ödeme Alırım?
 • Valuedopinions Sitesi İle Anket Doldurarak Para Kazanma
 • “Survey Pago” Sitesi İle Anket Doldurarak Para Kazanma
 • Survey Pago Anket Doldurarak Para Kazanma Sitesi Ödemesi Nasıl Çalışıyor?
 • “You Gov” Sitesi İle Anket Doldurarak Para Kazanma
 • Yougov Anket Mail Daveti
 • “İpsos i-Say” Sitesi İle Anket Doldurarak Para Kazanma


İnternet ve yapılabilecek ek işler konusunda ki 5 yıllık birikimimiz ile sizlere fikirler sunmaya gayret ediyoruz. Kafanıza takılan sorularla ilgili bizlere soru sormaya çekinmeyiniz.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] aradığı içerikler üzerinde yoğunlaşmalısınız. Bir özel sektörde patronun aradığı prezentabl eleman gibi […]

trackback

[…] aradığı içerikler üzerinde yoğunlaşmalısınız. Bir özel sektörde patronun aradığı prezentabl eleman gibi […]

trackback

[…] özgeçmişte olduğu gibi CV‘de genel itibariyle bir işverenin prezentabl çalışanlarına ait profesyonel ve akademik kimliklerine dair ilk izlenim edindiği bilgileridir. […]

trackback
Prezantabl ne demek
1 ay önce

[…] çıkan kelimelerden birini olarak kendisini göstermeye başlamıştır. Kelime bazılarında “prezantabl” olarak bilinse de esas olarak yazılışı Prezentabl’dır. Bu kelimeyle ilk kez karşılaşan […]

trackback

[…] işe alımdan sorumlu olan kişiye kısaca anlatmalıdır. Bu şekilde kendinizi iyi tarif ederek prezentabl bir eleman olduğunuz konusunda fikir oluşturabilirsiniz. Cv hazırlama aşamasında, işe […]