Evde Yapılabilecek En İdeal İş Fikirleri

Ev hanımları öğrenciler yada evde boş zamanını değerlendirmek isteyen herkes, sahip oldukları yeteneklere göre ev rahatlığında bir takım iş fikirleri ile başarıya kolayca ulaşabilirler. Ev tabanlı olarak yapılacak işler annelerin yada anne adayı genç bayanları boş zamanlarını yapıcı olarak değerlendirmelerini sağlayacağı gibi aynı zamanda boş zamanını değerlendirmek isteyen erkeklerinde dışarıya çıkmalarına gerek kalmadan kazanç sağlamalarını sağlayan işlerdir. Bunun için gerekli olan şeyler zamanı doğru kullanmak ve çok çalışmaya hem bedeni hem de manevi olarak hazır olmaktır.

Hatırlarsanız daha önceki yazılarımızdan olan Evde Ek iş imkanı? İşte Yeni İş Fikirleri 2021 isimli makalemizde evde yapılacak iş ikanları ile ilgili bilgiler vermeye çalışmıştık. Bu makalemizde belirttiğimiz yazımızın bir devamı niteliğindedir. Daha önceki ilgili yazımızı Evde Ek iş imkanı? İşte Yeni İş Fikirleri 2021 linki üzerinden okuyabilirsiniz.

Ne İş Yapabilirim Diyenler İçin Yeni İş Fikirleri

Pek çok iş yeri maliyet açısından uygun olduğundan dolayı, kendileri için düzenli olarak evden çalışabilecek kişileri tercih etmektedirler. Bu durum ev hanımları, öğrenciler ve zamanını değerlendirmek isteyen kişileri ilgilendiren bir sektör oluşturdu. İşte bu sektörde ev tabanlı olarak çalışabileceğiniz iş fikirleri :

1- Online Data Girişi

Kolay yoldan para kazanma düşüncesi olan herkesi ilgilendiren yeni iş fikirlerinden bir tanesidir. Kendisine ne iş yapabilirim diye soran birine önerilebilecek rahat işlerden birisidir diyebiliriz. Bu işi yapabilmeniz için bilgisayar alanında uzman olmanız şart değildir. Temel bilgisayar yeteneklerine sahipseniz Online data girişini yapabilirsiniz. İlgili sektörde çok sayıda şirket daha ekonomik olması nedeniyle veri girişi çalışmalarını evde serbest çalışan kişilere yaptırmayı tercih etmeye başladı. Bu işi tercih eden kişileri, bir belgenin taranması, kopyalanması ve anketler oluşturması gibi kolayca yapılan işler sizi bekleyecektir.

Bu işi yapabilmek için herhangi bir sermayeye ihtiyacınız yok.

Yapılacak iş, hizmet tabanlı bir işlemdir. Harcanan zaman, emek ve vb. etkenler ile değişkenlik gösteren bir kazanç aralığı vardır.

2 -Tıklama Karşılığı ücret

Tıklama karşılığı ücret kazanma yeni iş fikirleri arasında kolaylıkla herkesin kolaylıkla başarabileceği bir iştir. Tıklama başına ödeme almak yada PTC siteleri‘ne kayıt olmak için bu işlemleri gerçekleştirebileceğiniz bir takım internet siteleri vardır. PTC siteleri reklamlar alan ve bu reklamları yayınlayan sitelere verilen isimdir. Firmalar bu sitelerde yer alan reklamları tıklama karşılığında ücret alırlar. Bu tür sitelere üye olan bireyler de yine aynı şekilde tıkladıkları reklamların karşılığında belli bir kazanç sağlarlar. Verilen ücret sitenin belirlediği bir bedeldir.

PTC sitelerinden para kazanabilmeniz için öncelikle bu sitelere kayıt olmalısınız. Hesap oluşturduktan sonra hesabınızda bulunan reklamları kontrol etmeniz için giriş yapmalı ve belirli aralıklara bu işlemi tekrar etmelisiniz. Sonrasında hesabınızda görünen reklamları görüntülemeli ve tıklamalısınız. Ödemelerinizi paypal hesabı ile alabilirsiniz.

Bu işi yapabilmek için herhangi bir sermayeye ihtiyacınız yok.

Yapılacak iş, hizmet tabanlı bir işlemdir. Harcanan zaman, emek ve vb. etkenler ile değişkenlik gösteren bir kazanç aralığı vardır.

3 -Hediye Sepetleri Yapmak

İş fikirleri - Hediye Sepeti
İş fikirleri – Hediye Sepeti

Evde zamanı olan kişiler için hediye sepetleri düzenlemek ve hazırlamak, keyifli iş fikrileri arasında olduğu gibi kazançlı bir uğraştır. Ne iş yapabilirim diyenler için alternatif bir zanaat diyebiliriz. Üretken bir kişiliye sahip ve başkalarının göremediklerini görebilen bir yapınız varsa bununla beraber bir şeyleri şekillendirmek hoşunuza gidiyorsa hediye sepetlerini hazırlamayı düşünebilirsiniz. İnsanlar genellikle doğum günlerinde , sevgililer gününde ve diğer özel günlerinde hediye vermek için hediye sepetlerini tercih ederler. Bu alanda satış fırsatları özel günlerin çok olmasından dolayı çeşitlidir. Üretkenliğinizi kullanarak daha önce çok görülmemiş, göze hoş gelen sepetleri ortaya çıkarabilirsiniz. Ayrıca sepetinize özel günlere göre benzersiz notlar koyarak kişiselleştirebilmeniz mümkündür.

Bu iş için 10.000TL civarı gerekli bir sermaye birikimine ihtiyacınız olacaktır.

İŞteki performansınıza göre %10-15 civarında bir kar sahibi olabilirsiniz.

4- Gündüz Zamanlarında Bakım Evinde Çalışmak

Özellikle ev hanımları yada evde bulunan bayanlar için ideal bir işten bahsedeceğiz. Küçük çocuğu olan yada okul öncesi çocuklar için açılmış olan kreşlerde çalışmak ev hanımlarından ne iş yapabilirim diyenler için ideal bir iş fikri olarak göze çarpıyor.

Küçük çocuklarla vakit geçirmekten hoşlanıyor ve oyun oynamayı seviyorsanız kreşte çalışmak yeni iş fikirleri arasında size göre uygun demektir. Bu tür kreşleri genel olarak anne ve babası çalışan çiftler tercih etse de artık çocuklarının oyun ihtiyacı için kreşleri tercihe den ebeveynlerin sayısı da azımsanamayacak kadar çok.

Çalışmak için herhangi bir seymayeye ihtiyacınız yok

Elde edilecek gelir kreşin yerine ve çocuk sayısına göre değişkenlik gösterir. Genel olarak asgari ücret ile 5000TL arasında değişken bir ücret söz konusudur.

5 – Mum Yapma Yeni İş Fikirleri

Mum yapma işi ev hanımları, genç bayanlar ve erkek bireylerin yapabileceği evrensel iş fikirleri arasınadır. Sanat yönü kuvvetli ayrıca hayal gücüne dayanan herkes için kazanç sağlanabilecek bir iş sektörüdür. Yapılan ürünler yanlızca sergilerde yada pazarlarda değil internet üzerinden de satılabilir. Böylece internetten para kazanma yolları arasında ek gelir kazandırabilecek bir köprü kurmuş olursunuz.

İnsanlar mumları genellikle etkinliklerde, doğum günlerinde yada sosyal etkinlikler esnasında süs olarak kullanmaktadırlar. Dekoratif olarak yapılan şekilli mumları evlerde, ofislerde süs eşyası olarak görmeniz artık mümkün. Eskiden aydınlatma olarak kullanılsa da günümüzde daha çok dekoratif olarak kullanılan mumların halen pek çok müşterisi bulunmaktadır. Mumların değişik şekillerini yapmak için internet üzerinden fikirler edinebilirsiniz. Mum yapımı için ihtiyaç duyacağınız maddeleri elde etmek son derece kolaydır.

Dekoratif mum yapımı için ihtiyacınız olacak sermaye 500TL ile 1000TL arasında değişkenlik gösterebilir. Rakamlar yapmak istediğiniz iş ve görsellik arttıkça değişiklik gösterecektir.

Harcayacağınız zamana ve emeğe göre dekoratif mum yaparak günlük 100TL kazanabilirsiniz.

6- E- kitap Yayınlayın

Evde zamanı olan kişiler için yeni iş fikirleri arasında olan konulardan birisi de E-kitap yayınlamaktadır. E-kitap konusu içerisine kitap, roman, öğretici ve eğitici kitaplar girebilir. Yazma konusunda yeteneğiniz varsa ve bu konuda kendinize güveniyorsanız E-kitap iş fikri size uygun bir kazanç kapısı olabilir. Yazdığınız eserleri Kindle yada amazon üzerinden E-kitap oalrak satışa sunabilirsiniz. Böylece internetten para kazanma yolu ile ek gelir kapısını ardına kadar aralayabilirsiniz.

Bu işi yapabilmek için herhangi bir sermayeye ihtiyacınız yok.

Beklenen kâr, yapacağınız E-kitap sayısına göre değişkenlik gösterir. Satış konusunda başarıya ulaşmadan bu konuda net bir şey söylemek mümkün değildir. Ancak yazma konusunda kendine güvenen kişiler bu yeteneklerini satışa sunmayı denemelidirler.

7 -Online Gezi Rehberi İle Para Kazanma

Seyahat etmeyi ve farklı yerleri gezmek isteyen kişiler için en önemli gereksinimler arasında gitmeyi planladıkları yerlerin güzellikleri ve özelliklerine ulaşabilmek gelir. İlk kez gidilecek yerlerde bu tür yerlerin kolayca bulanabilmesi her zaman sorun olmuştur. Seyahati seven kişiler bu tür sorunlarla karşılaşmamak için önceden gidecekleri yerlerin gezmek için uygun yerlerini belirlerler. Bunu da yapacakları araştırmalar ile yaparlar.

Seyahat rehberi hazırlamak ve bunu internet üzerinden gezmek isteyenlerin kullanımına sunmak en eğlenceli iş fikirleri arasında gösterilebilir. Deneyimlerinizi, gezi yapılan yerlerle ilgili öngörülerinizi diğer gezi yapmak isteyen kişiler için paylaşabilirsiniz. Yada daha önce gezi yapmış kişilerin notlarını birleştirerek sonraki kişiler için bir rehber kitap yapabilirsiniz. Ebetteki bu çalışmanıza ulaşmak için bir bedel talep edeceksiniz. Bu bedel yeri geldiğinde Google Play üzerinden istenebileceği gibi bazen de indirme karşılığı reklam olarak talep edilebilir. Bu tamamen sizin hazırladığınız rehberin kalitesine göre değişecektir.

Bu girişimi gerçekleştirmek için hiç bir sermayeye ihtiyacınız yoktur.

Beklenen gelir değişkendir.

8 – Yemek Yaparak Hizmet Verme İş fikirleri

Yemek yapma işini tam zamanlı bir iş olarak düşünebilirsiniz. Ancak bu işi tam zamanlı yapmak için başka işlerle uğraşmamalısınız. Kısa sürede tamamlanıp bitirilecek işlerden değildir. Bazı yemekler her ne kadar kısa sürse de , değişik zamanlarda yeni yemek talepleri gelebileceğinden dolayı sürekli kendinizi iş başında hazır tutmalısınız.

İlk olarak yerel siparişler konusunda kendinizi kanıtlamayı amaç edinin. Bunun için çevrenizde bu işi yaptığınızı herkes bilmeli. Sonrasında sosyal toplantılar, kişiler günler, etkinlikler ile hizmetinizi genişletebilirsiniz. Menünüzü değişken tutmaya özen gösterin. Her gün aynı menü ile müşterilerinizin karşısına çıkmayın. İlk zamanlar gerekirse kar marjınızı düşük tutun. İsim yaptığınızda ve sabit müşterileriniz olduğunda parasal durumunuzu normale çekmeniz sizin için daha yararlı olacaktır.

Bu iş için ilk başlarda düşük sermaye gerektiren ürünler tercih edin.

Beklenen gelir değişkendir.

9- Satış Ortaklığı Pazarlaması

Satış ortaklığı pazarlaması son zamanlarda giderek popüler olmaya başlayan yeni iş fikirleri arasındadır. Bu türden bir proje içerisinde yer almak için mağaza açmanıza gerek yok. İşe başlamanız için tek ihtiyacınız olan bilgisayar ve ona bağlı bir internettir. Satış ortaklığı programına ücretsiz olarak kayıt yaptırabilirsiniz. Bu türden işler için meşhur siteler arasında Amazon, Commission Junction, Flipkart gibi siteleri tercih edebilirsiniz. Satış ortaklığı ile yapacağınız satışlar üzerinden komisyon kazanabilirsiniz.

Bu iş kolu için herhangi bir sermayeye ihiyacınız yoktur.

Muhtemel kar marjları çalışma saatinize göre değişiklik gösterecektir.

10- İş koçluğu Yeni İş Fikri

Özellikle okul hayatını tamamlamış ve alanında pratik yaparak deneyim kazanmak isteyen bayanlar iş koçluğu ile birlikte bu isteklerine kavuşulabilirler. Bu hizmeti imkanlarınız dahilinde bir ofis kurarak gerçekleştirebilirsiniz. Yada online olarak internet üzerinden hedefinize ulaşmayı deneyebilirsiniz. İş koçları müşterilerine hedeflerine ulaşabilmeleri, kariyerlerinde gelişerek kendilerini güçlendirebilmeleri, iş ortamında karşılaştıkları zorlukları olumlu şekilde aşabilmeleri konusunda yardımcı olurlar.

Hizmetinizi internet üzerinden online olarak vermek isterseniz herhangi bir sermayeye ihtiyacınız yoktur.

Beklenen gelir esnek olarak değişkenlik gösterecektir.

11- El Sanatları İş Fikirleri

Sahip olduğunuz bir hobi yada yeteneğiniz mi var? Bunu hiç bir kazanca çevirmeyi düşündünüz mü? Resim yapmak, Alçı işlerinden sanat eserleri oluşturmak, ağaçları şekillendirmek, heykeltıraşlık yapmak… Bu türden becerileriniz varsa yeteneğinizi paraya dönüştürmeniz çok kolay.

İşe yeni başlıyorsanız ilk olarak yapmanız gereken plan çizmek ve adımlarınızı tutarlı atmak olacaktır. Yaptığınız ürünleri satmak için online internet seçeneklerini kullanabilirsiniz. Bu konuda satış yöntemi oluşturmak adına daha önce ürün satışı konusunu anlattığımız İnstagramdan Satış Yapmanın Kolay Yolu 2021 ve İnstagram Satış –İnstagramdan satış yapmak-2021- başlıklı yazılarımızı okuyabilirsiniz.

Online satış teknikleri dışında bir yol denemek isterseniz bu kez uzman bayilere yada yerel mağazalara dönüş yapmanız gerekecektir. Bu tür işletmeler ile iletişime geçerek satış yapmanız mümkündür.

Hizmetinizi internet üzerinden online olarak vermek isterseniz büyük bir sermayeye ihtiyacınız yoktur.

Beklenen gelir esnek olarak değişkenlik gösterecektir.

12- Pasta Tasarlamak ve Yapmak

Ailenizle yaptığınız küçük toplantılarda yada arkadaşlarınızla yapılan buluşmalarda onlara sık sık pasta yapar mısınız? Evet cevabını verenler için artık pasta yapımına profesyonel olarak yaklaşma zamanı gelmiş demektir.

Artık pastalar neredeyse her kutlamanın içinde yer alan bir mutluluk sembolü haline geldi. Yaş günü, doğum günü, işte terfi vb. bir çok sevinç kutlaması için pasta tercih ediliyor. Bu durumu fırsata çevirmek ise elinizde.

Kendinize bir online mağaza açabilir ve pastalarınızı satmak için reklamlar verebilirsiniz. Pasta dışında kek yaparak çeşitliliği genişletmeniz mümkün. Yapacağınız birbirinden lezzetli kek ve pastalar için süslü isimler türetin. Başlangıç için kar marjınızı düşük tutarak uygun fiyatlar verin. Bölgenizde fırınlar varsa bunlarla görüşerek iş birliği yapabilirsiniz. Bu tür yerler ev yapımı ürünler sergilemeyi satışları arttırdığından dolayı çok severler. Bu durum sizin avantajınıza olabilir.

Başlangıç malzemeler için 1000TL civarı bir paraya ihtiyacınız olacaktır.

Koyacağınız sermeyeye göre %10-15 aralığında bir kar elde edebilirsiniz.

13- Unlu Mamül Satışı İş Fikirleri

Ne yapabilirim diyen bayanlar için pasta yapımına alternatif bir diğer seçenek ise kurabiye veya kek yapmaktır. Özellikle pastanelerde ev yapımı olarak satılan unlu mamuller çok fazla talep görüyor. İnsanlar fabrikasyon hazır ürünler yerine ev yapımı gıdaları tüketmeyi tercih ediyor. Bu iş fırsatını değerlendirmek ister misiniz? Dilerseniz ürünlerinizi bölgede yerel seo yaparak online şekilde çevrenize de satabilirsiniz. Yada klasik yöntemi tercih edip fırınalar veya pastaneler aracılığı ile ürünlerinizi satabilirsiniz.

Pasta yapımına göre unlu mamuller daha az sermaye gerektirir. başlangıç için 500TL yeterli olacaktır.

Kar marjı değişken olup sermayeye göre yine %10-15 aralığında bir kar elde edebilirsiniz.

14- Özel Ders Verme

Özel dersler eğitim aşamasında olan her öğrenci için gerekli olan bir gereksinimdir. Üstelik bu gereksinim farklı dersler için birer ihtiyaçtır. Öğrenciler yetersiz olduğu konularda çeşitli sınavları geçebilmek için yardımcı öğretmenlere ihtiyaç duyacaklardır.

Özellikle üniversite mezunu olup evde boş zamanı olan bireyler bu durumu yeni iş fikirleri arasında değerlendirebilirler. Bu türden yeteneğiniz varsa sahip olduğunuz akademik bilgilerinizi okul ve üniversite öğrencileri için kullanabilirsiniz.

Bu projenizi hayata geçirebilmek için herhangi bir sermayeye ihtiyacınız yoktur.

Bu projeden beklenen kazanç esnek olarak değişkendir.

15- Düğün Organizatörü Olmak

Yeni-İş-fikirleri-Düğün-Organizatörü
Yeni İş fikirleri-Düğün Organizatörü

İyi bir düğün organizatörü olmak için bu konuda eğitim almış olmanız gerekmez. Profesyonel bir organizatörlük sizden beklenmez. Ancak bu durum işinizi baştan savma yapabilirsiniz anlamına gelmemelidir.

Organizatör olarak düğün yapacaklar için mekan seçimi, menü seçimi, kıyafet uyumu gibi düğün ile ilgili yapılacak işler konusunda yardımcı olabilirsiniz. Böylece insanların hayallerindeki düğünleri yapması konusunda onlara rehber olacaksınız. Başarılı bir düğün organizatörü olabilmek için bir ekibe ihtiyacınız olacağınıda hatırlatalım.

Bu işi gerçekleştirebilmek için 1000TL ile 3000TL aralığında bir paraya ihtiyaç duyabilirsiniz.

Projenizi hayata geçirebilirseniz etkinlik başına 2000TL ile 5000TL aralığında zaman içerisinde gelir kazanabilmeniz mümkündür.

16- İç Mimarlık İş Fikirleri

Estetiğe karşı bir ilginiz var ve bu alanda ne iş yapabilirim diyorsanız sizlere iç mimarlık alanı tavsiye ediyoruz. Bu iş için profesyonel derecede eğitim almanız gerekebilir. İş yerinizi açmadan önce deneyim kazanmalı ve pratik bilgiler edinmelisiniz. Bu sebeple öncelikle bir şirkette işe başlamak deneyimlendikten sonra kendi iş yerinizi açmak çok daha doğru olacaktır.

Kendinize ait bir iş yeri açmak gibi idealiniz varsa gerekli eğitim ve tecrübe sonrasında 40.000TL ve daha fazla paraya ihtiyacınız olacaktır.

Bu işten beklenen gelir oldukça yüksektir.

17- Aşçılık Dersleri Vermek

Aşçılık dersi verme projesi evinizin mutfak kısmından başlar ve belkide lisanslı bri aşçı olarak yolunuza devam etmenize vesile olabilir. Gideceğiniz yolu bilginiz ve bu işe olan tutkunuz belirleyecektir. Diğer yandan videolar yapabilir ve internet üzerinden yayınlayarak youtube üzerinden gelir elde edebilirsiniz. Bu gelir için bir youtube kanalına ihtiyacınız olacaktır. Bu konuda daha önce yayınladığımız youtube kanal açma yazımızı okuyabilirsiniz.

Bu iş kolunda hizmet verebilmek için yapacağınız yemek malzemelerini toparlamanız yeterlidir.

Beklenen gelir değişkendir. Koyacağınız sermayeye göre %40 kazandırabilir

18- Seo Danışmanlığı iş Fikirleri

Web sitesi sahipleri yaptıkları projelerini daha çok kitleye ulaştırmayı amaçlar. Bunun içinde SEO adı verilen arama motoru optimizasyonu ile bu kullanıcılara ulaşmayı isterler. SEO ile yazılan yazılar daha üst sıralarda yer alır ve daha çok kullanıcıya ulaşır. SEO danışmanları da bu işin uzmanı olarak web site sahiplerine bu konuda yardımcı olurlar. EVde yeterince zamanı olan kişiler bu alanda kendilerini geliştirerek birer SEO uzmanı olabilirler. Elbetteki bu hemen gerçekleşecek bir süreç değildir. Belli bir eğitim gerektirir.

Bu iş için bir sermayeye ihtiyacınız yoktur.

Esnek bir gelir kazandırır.

19- Makale Yazarlığı Yapmak

Evinizde yeterince zamanınız varsa bu iş hem bayanlar hem de erkekler için son derece idealdir. Kendisini yeterince bu işe veren kişiler için çok pratik hale gelebilen bir ek gelir yoludur. Bu konuda daha önce yayınladığımız yazımızı okuyarak detaylı bilgi edinebilirsiniz. Bunun için makale yazarlığı tıklayabilirsiniz.

Bu iş düz yazı yazmak değildir. Yazılarınız SEO kurallarına göre olmalıdır. Site sahipleri makale ihtiyacını karşılamak için makale yazarlarına ciddi ücretler ödemektedirler. Bu alanda kendinizi geliştirerek ek gelir kazanabilirsiniz.

Herhangi bir sermayeye ihtiyacınız yoktur.

Düzenli bir çalışmayla ayda 2000TL kazanabilirsiniz.

20- Evcil Hayvanlara Hizmet Vermek

Evcil hayvanlara hizmet verme ihtiyacı gün geçtikçe artıyor. özellikle şehir yaşamının büyümesi bu durumu tetikliyor. Büyük şehirlerde çalışan aileler ev hayvanlarının bakımı ve gezdirme işleri için birer personele ihtiyaç duyabiliyorlar. Bu ihtiyacı karşılayarak para kazanmak ister misiniz? İşte ne iş yapabilirim diyen kişilere birbirinden güzel alternatifler.

Sermayeye ihtiyacınız yok.

Gelir işin büyüklüğüne göre değişkendir.

İlginizi Çekebilir: Almanya Asgari ücret

İlginizi Çekebilir: Para Kazandıran Oyunlar

İnternet ve yapılabilecek ek işler konusunda ki 5 yıllık birikimimiz ile sizlere fikirler sunmaya gayret ediyoruz. Kafanıza takılan sorularla ilgili bizlere soru sormaya çekinmeyiniz.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments