İnstagramdan Satış Yapmanın Kolay Yolu 2021

Önceki yazımızda instagramdan satış konusunda ilk olarak yapılacak araştırmalarla ilgili sizlere bilgiler aktarmaya çalışmıştık. Kısa bir özet geçersek, satış sayfası açmadan önce satış alanımızı belirlememiz gerektiği konusunda sizlere fikirler sunmuştuk. Belirlediğimiz alanın internet üzerinden ne derece arandığı ve merak edildiğini araştırmamız gerektiğini ifade etmiştik. Bunun içinde Ahrefs, Keywordtool, Google kelime planlayıcı seo araçlarının nasıl kullanıldığı konularında bilgiler aktarmıştık. Bu içeriğimize instagram satış isimli yazımızı tıklayarak ulaşabilirsiniz.

»İnstagram Bağlantı Paylaşma Yöntemleri

İnstagramdan satış - İnstagram bağlantı Paylaşma Yöntemleri
İnstagramdan satış – İnstagram bağlantı Paylaşma Yöntemleri

İnstagramdan satış yapmak ve daha çok trafik çekmek için bir E- ticaret sitesi açmak artık bir zorunluluk. E- ticaret sitesi sayesinde iki unsur arasında ziyaretçi transferi sağlanabilir. Bu açıdan instagram ve E- ticaret sitesini birbiri üzerinden tanıtmak gerekmektedir.  Açılan web sitesini instagram sayfanızda hakkımızda bölümü üzerinden Link şeklinde ekleyerek bağlantı paylaşımı yapabilirsiniz. Bahsettiğimiz bu kısım Link paylaşımı için en ideal alanlardan birisidir.

İnstagram Link Paylaşımı
İnstagramdan Satış – İnstagram Link Paylaşımı

Bu alana açmış olduğunuz web sitesi ya da E-ticaret sitesinin linkini doğrudan paylaşabileceğiniz gibi zaman zaman yaptığınız kampanyaları ya da ürün paylaşımları için farklı linkler ekleyebilirsiniz. Böylece kullanıcıları profil linkine tıklama konusunda yönlendirmiş olursunuz. Yukarıda anlattığımız işlemi gerçekleştirebilmek için elbette bir E-ticaret sitesine yada bir web sitesine ihtiyacınız olacaktır. Bir e ticaret sitesi açmayı bilmiyorsanız kısa sürede hazır şablonları bulunan uygulamalar sayesinde E- ticaret sitesi açabilirsiniz. Bu konuda ideasoftun kullanıcılara sunmuş olduğu sistem son derece kullanılmaya uygun görünüyor. Şimdi ideasoft sayesinde nasıl kolay E-ticaret sitesi açılır, bunu inceleyelim.

»İnstagramdan Satış – İdeasoft İle E-Ticaret sitesi açma

Kolay E-ticaret sitesi açmanın yollarından bir tanesi İdeasoftun sunmuş olduğu hazır web sitesidir. Eğer kodlama ile uğraşmak istemiyor doğrudan ürün resimlerinizi yükleyerek satışa başlamak istiyorsanız bu sistem tam size göre. İdeasoft bu aşamada kullanıcılarına hazır bir E-ticaret sitesi sunuyor.

İdasofta  https://www.ideasoft.com.tr adresinden ulaşabilirsiniz. Ana sayfa karşınıza geldiğinde aşağıdaki işaretli alanda görüldüğü gibi ücret tarifesini içeren bir paket  seçeneği çıkacaktır. Bu paket seçeneğinden kendinize uygun olanı seçebilirsiniz.

İdeasoft Ana sayfa
İnstagramdan satış – İdeasoft Ana sayfa

“Paketi incele” dediğinizde İdeasoft,  instagram satış alanında E-ticaret sitenizi oluşturabilmeniz için size 5 adet seçenek sunuyor. Bütçenize ve ihtiyacınıza göre bunlardan birisini seçerek yolunuza devam edebilirsiniz.

İdeasoft Ödeme Sayfası
İnstagramdan Satış – İdeasoft Ödeme Sayfası

Satın almadan önce istediğiniz paketin fiyatı altındaki “Demoyu incele”  butonu ile alacağınız paket hakkında bir ön izleme yapabilirsiniz. Derin bir inceleme sonrası kafanızda bu sayede soru işaret kalmayacaktır.

İdeasoftun sunduğu E-ticaret sitesi her ne kadar hazır gibi görünse de satın alma akabinde kullanıcıya geniş bir seçenek alanı sunmuş olduğu yapılan incelemeden sonra ortaya çıkmakta. Başta da belirttiğimiz gibi bu sistemi kullanabilmeniz için iyi bir kodlama bilgisine ihtiyacınız yok. Sıfırdan başlayanlar bile biraz zaman ayırarak uygulamayı çözebilir.

»E-ticaret sitesi açma- İdeasofta Kayıt Olma İşlemleri

İnstagram satış konusunda E-ticaret sitesi açmanın önemini sizlere anlatmıştık. Şimdi E-ticaret sitesi açmanın kolay yollarından birsi olan İdeasofta Nasıl kayıt oluruz? İdeasoft ile E-ticaret sitesi Nasıl açarız? Bundan bahsedelim.

Öncelikle bahsetmemiz gerekir ki sisteme ücretsiz şekilde üye olabilirsiniz. Üyelik sonrası size 15 günlük bir deneme süresi veriyor. Bu süre içerisinde E-ticaret sitenizi deneyebilirsiniz. Memnun kalmanız halinde yukarıda belirttiğimiz fiyat tarifelerinden birini seçerek devam kararı almak sizin elinizde. 

İdeasoft Kayıt Olma İşlemleri2
İnstagramdan Satış – İdeasoft Kayıt Olma İşlemleri

Sağ üst köşede görüldüğü gibi “ücretsiz Deneyin” seçeneği ile devam ediyoruz.  Karşımıza bilgilerimizi isteyen bir panel geliyor. Adımızı, soyadımızı,mail adresimizi Telefon numarımızı,  varsa firmamızı ve ünvanımı yazıyoruz. Eğer İdeasoft yönetimiyle görüşmek ve yardım talep etmek isterseniz formda en altta yer alan Görüşme talep etmek ister misiniz? seçeneğini “evet” olarak işaretleyebilirsiniz.  Sonrasında “şimdi ücretsiz Deneyin” diyerek devam edelim.

Belirttiğiniz mail adresine ve telefon numaranıza giriş bilgileriniz gelecektir. Bu bilgiler sayesinde hazır olarak size sunulan E-ticaret sitenize artık girebilirsiniz.

İdeasoft Demo Giriş İşlemleri
İnstagramdan Satış – İdeasoft Demo Giriş İşlemleri

Demo olarak E-ticaret sitenizin admin paneliniz inceleyebilir yada Demo E-ticaret sitesini tıklayarak sitenizde gezinti yapabilirsiniz.

İnstagram satış alanında E-ticaret sitesi entegre edebilmek işte bu kadar kolay. Tüm bu işlemler sonrasında tek yapmanız gereken sitenizi kendi ihtiyaç ya da zevkinize göre düzenlemektir. Bu konuda yetersiz kalırsınız İdeasoft yetkilileriyle iletişime geçebilirsiniz.

» E-ticaret sitesi açma- İdeasofta Kayıt Olma İşlemleri- Admin Paneli

Admin Paneli incelediğimizde kullanıcı için çok sayıda seçenek vermiş görünüyor. Pek çok değişiklik yapmak ve görselleri eklemek, çıkarmak ve değiştirmek mümkün. Özellikle resim koyarak kullanıcılara erişmek isteyen satıcılar için uygun bir arayüzü mevcut. Admin paneline Mail oalrak gelen bilgilerimiz ile aşağıdaki gibi giriş yaparak ulaşabiliyoruz.

İdeasoft Ücretsiz Kayıt olma admin paneli
İdeasoft admin paneli

Giriş sonrası artık gerekli değişikler için her şey hazır. Tercih hakkı size kalmış. Ana sayfanızdan tutun , kategorilerinize ürünlerinizin resimlerinden boyutuna kadar tüm değişiklikleri admin panelinden yapabilirsiniz.

İdeasoft  admin paneli görünümü
İdeasoft admin paneli görünümü

Görüleceği üzere admin paneli üzerinden bir web sitesi için gerekli tüm işlemler için panel ayrılmış. Bir misafir kullanıcı E-ticaret sitenize yeni üye olduğunda size bilgi verilmektedir. Böylece sitenizin gelişimi hakkında bilgi sahibi olabiliyorsunuz. Sipariş verildiğinde yine onay aşamasına düşen bir panel alanı mevcut.  Toplam sipariş, kazandığınız para ve daha pek çok özelliğe admin paneli üzerinden ulaşabiliyorsunuz.

Tüm bu kısa ve kolay işlemler sonrasında bir E-ticaret siteniz açılmış oldu. İnstagramdan Satış yapma konusunda önemli bir aşamayı tamamladınız. Sırada bu sitenizi tanıtmak var. Bunu da eğer ki instagram sayfanızı daha önce açmış ve belli bir kitleye ulaşmışsanız bu sayfa vasıtasıyla kolaylıkla yapabilirsiniz. İlerleyen zamanlar da E-ticaret siteniz tanındığında bu kez internet siteniz vasıtasıyla instagram sayfanıza kitle çekebilirsiniz.

»İdeasoft Arayüz- Kullanımı- Post ve Görsel Yönetimi Nasıldır?

İdeasoft E-ticaret sitesi ile instagramınızı entegre ettiğinizde instagramdan satış yöntemi ile satışlarınızı E-ticaret siteniz üzerinden yapabileceğinizi ifade etmiştik. Hesabınız ile E-ticaret sitenize giriş yaptığınızda arayüz gayet kolay ve kullanılabilir. Bir kodlama bilgisi gerektirmez.  Bu sayede instagram sayfanızı ziyaret eden herkese satış yapabilirsiniz.

İdeasoft yönetimi, sundukları sistemin tüm cihazlarla uyumlu çalıştığını belirtmişler. Böylece bilgisayar ,tablet yada telefon üzerinden fark etmeksizin siparişleri alabilir ve ticaret yapabilirsiniz.

Uygulamanın bir diğer güzel özelliği ise; kullanıcılara yalnızca stokta olan ya da E-ticaret sahibi kişinin admin paneli üzerinden seçtiği ürünlerin gösterilmesidir. Böylece gereksiz ve elinizde olmayan ürünler ziyaretçilere gösterilmez.

E ticaret sitesi sahibi olduğunuza göre artık ürünlerinizi sergileyerek satış yapmaya başlayabilirsiniz. Ne satışı yapacağınız konusunda kararsızlık yaşıyorsanız , daha önceki makalemizde sunmuş olduğumuz evde ek iş fikrilerine göz atmanızı öneririz. Bu yazımıza Evde Ek iş imkanı? İşte Yeni İş Fikirleri başlığına tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Değerli görüş ve önerileriniz için lütfen yorum yapmayı unutmayınız.

İnternet ve yapılabilecek ek işler konusunda ki 5 yıllık birikimimiz ile sizlere fikirler sunmaya gayret ediyoruz. Kafanıza takılan sorularla ilgili bizlere soru sormaya çekinmeyiniz.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] Bu konuda satış yöntemi oluşturmak adına daha önce ürün satışı konusunu anlattığımız İnstagramdan Satış Yapmanın Kolay Yolu 2021 ve İnstagram Satış –İnstagramdan satış yapmak-2021- başlıklı yazılarımızı […]