İnstagram Satış –İnstagramdan satış yapmak-2021-

Pek çok kişi instagramı kişisel anılarını paylaşmak için kullansa da artık günümüzde bir ticari mağaza olarakta sıkça karşımıza çıkıyor. Özellikle ev hanımları ürettikleri ürünleri instagram satış yoluyla pazarlama gayretinde.  İnstagramda gezinen biriyseniz bazen İnstagramın kendi reklamları bazen de büyük sayfaların almış olduğu reklamlar arasında bir şeyler satmaya çalışan başka sayfalara rastlamışsınızdır. 

İnstagram satış fikirleri arasında en çok tercih edilenler genellikle ülkenin her yerine kargo yoluyla gönderim yapılan işlerdir. Ancak bölgesel olarak instagram satış yolunu tercih etmeniz mümkündür.  Özellikle ev hanımlarının yapmış oldukları ürünleri satarken bu yolu seçtiği görülmektedir.  Bu şekilde çalışmalar yaparak hem el becerileri geliştirmekte hem de instagram satış fikirleri sayesinde yeni projelerin önü açılmakta.

İnstagramdan ürün satışını nasıl yapacağınızı anlatmadan önce size bu konuda önemli olduğunu düşündüğümüz bazı PÜF NOKTA olarak adlandırabileceğimiz bilgiler vermek istiyoruz. 

Makalemizde Neler Okuyacaksınız?
Makalemizde Neler Okuyacaksınız?

İnstagramdan Satış Yapmak için Bilinmesi Gereken Püf Noktalar

İnstagramdan Satış Yapmak
İnstagramdan Satış Yapmak için Bilinmesi Gereken Püf Noktalar

 1. Ne satacağınıza kesin olarak karar verin.
 2. Kendinize örnek model alabileceğiniz satış yerlerinden sektörünüze uygun olanları inceleyin.
 3. İnstagramdan ürün satışı yapmak için mağaza açın.
 4. Sanal Pos ya da kapıda ödeme seçeneğinizi olsun
 5. Doğru #hastag kullanmaya özen gösterin
 6. Kullanıcılarınızı E-ticaret sitenize yönlendirmeye çalışın.

»1. Ne satacağınıza kesin olarak karar verin.

İnstagram satış yöntemini kullanacaksanız öncelikle sattığınız ürün ile kullanıcı arasındaki etkileşimin oranını bilmelisiniz. İnstagramda satış yapmak rastgele yapılacak bir işlem değildir.  Dolayısıyla bu sektörde ilk olarak ne tür ürünlerin müşterilerinizin ilgisini çekebileceği konusunda bilgi sahibi olmalısınız. Hiç kimsenin ilgisini çekmeyen ürünler için boşa emek harcamayın. Satış yapmak istediğiniz benzer sayfaları inceleyin. 

İnstagram satış konusunda hangi ürünlerin kimlerin ilgisini çekip çekmediğini anlamanın en temel yöntemi satış yapacağınız ürünün Google üzerinden aranıp aranmadığını kontrol etmek olacaktır. Bunun için birkaç yöntem geliştirilmiştir. Bunların kimi ücretli olsa da bazıları ücretsiz olarak kullanıcıların hizmetine sunulmaktadır.  En çok bilinen bu uygulamalar. Google anahtar kelime planlayıcı , ahrefs, keyword planner gibi uygulamalardır. 

Şimdi bu uygulamaların nasıl kullanılacağı hakkında sizlere bilgiler aktarmaya çalışacağız.

»a-İnstagram satış – Anahtar Kelime Planlayıcı – Google anahtar kelime planlayıcı

Google Anahtar kelime pLanlayıcı
İnstagram satış – Google Anahtar kelime pLanlayıcı

Google üzerinde yapılan aramaların aylık ortalama sayılarını öğrenmek için Google tarafından kullanıcılara sunulan ücretsiz bir uygulamadır. Bundan sonra bahsedeceğimiz uygulamalar ücretli ve pahalı olacağından dolayı Anahtar kelime planlayıcı, ücretsiz ve kullanışlı olması açısından birkaç adım önde görünüyor.

Öncelikle sizlere böyle bir ihtiyacın neden olduğunu anlatmaya çalışalım.  İnternet üzerinden bir ürün satacaksınız ve bu ürün ile kaç kişinin ilgilendiğini veya ilgilenen olup olmadığını öğrenmek istiyorsunuz. Örneğin; kasap dükkanı açacaksınız ve bulunduğunuz yörede ya da ülke genelinde ürünlerinizi satmak istiyorsunuz. Bu durumda kafanızda müşterileriniz internet üzerinden sizin ürünlerinizi aratır mı? Sorusu oluşacaktır.  Örneğin “kasap” kelimesi internet üzerinden merak edilen bir kelime mi? Bunu öğrenmek istiyorsunuz. İşte anahtar kelime planlayıcı Google tarafından sunulan ve bu işlemi yerine getiren ücretsiz bir uygulamadır.

Anahtar kelime planlayıcı Kasap araması
İnstagram satış – Google Anahtar Kelime Planlayıcı Kasap Araması

Yukarıdaki resimde görüleceği üzere 1 nolu yerde “kasap” kelimesi aranmış ve Türkiye’de 10bin ile 100bin arasında aranması olduğu görülmüştür.

Google anahtar kelime planlayıcı kısacası bizim önümüzü görmemiz konusunda fikirler verecek ve boşa kürek çekmememiz konusunda yardımcı olacaktır.  Çünkü aranmayan, merak edilmeyen alanlarda uğraş gereksizdir.

»İnstagram satışa.1-Anahtar Kelime Planlayıcı Nasıl Kullanılır?
instagram satış – Google Anahtar kelime Planlayıcı

Satış planlama konusunda bu denli önemli olan Google anahtar kelime planlayıcının nasıl kullanıldığından bahsedelim.

 1. Anahtar kelime planlayıcıya Google Anahtar Kelime Planlayıcı linki üzerinden ulaşıyoruz. Linke tıkladığımızda karşımıza Google anahtar kelime planlayıcı ana sayfası çıkacaktır.
Google anahtar kelime planlayıcı
Anahtar Kelime Planlayıcı – Google anahtar kelime planlayıcı

2.Tıklama sonrasında bizden kendi sayfamıza ulaşabilmemiz için mail ve şifre bilgilerimizi isteyecektir. Google mail hesabımız ve şifreniz ile giriş yaparak devam ediyoruz.

Google mail hesabı oturum açma
Google Mail Hesabı Oturum Açma İşlemi

3. Bilgilerimizi girdikten sonra Anahtar kelime planlayıcı kullanımımız için hazır olacaktır.Açılan sayfada anahtar kelimenin popülaritesini öğrenebilmemiz için “yeni anahtar kelimeler keşfedin” ifadesini tıklıyoruz.

Anahtar Kelime Planlayıcı Nasıl Kullanılır?
Anahtar Kelime Planlayıcı Nasıl Kullanılır? – Yeni anahtar kelimeler keşfedin

4.Karşımıza gelen yeni sayfa aratmak istediğimiz anahtar kelimenin aramasının yapılacağı sayfadır. Şekilde görüldüğü gibi elirtilen yere arama hacmini öğrenmek istediğimiz kelimeyi yazarak işlemimizi ilerletiyoruz.

Yeni Anahtar kelimeler ile Başlama
 – Anahtar Kelime Planlayıcı Nasıl Kullanılır? – Yeni Anahtar kelimeler ile Başlama

5. Yapılan arama sonrası “içli köfte satışı” anahtar kelimesinin aranma hacimleri aşağıda gösterildiği gibi aylık olarak 100 ile bin arasındadır. Bu durum “içli köfte satışı”  anahtar kelimesinin düşük aranma hacmine sahip olduğu izlenimi vermektedir. Sizlerde buna benzer şekilde istediğiniz alanda farklı anahtar kelimeleri Anahtar kelime aracı üzerinden aratarak aranma hacimlerine ulaşabilirsiniz.   

Anahtar Kelime Üzerinden İçli Köfte Kelimesinin Aranma Hacmi
Anahtar Kelime Üzerinden İçli Köfte Kelimesinin Aranma Hacmi

»b-Ahrefs – Ahrefs Nedir? Ahrefs Nasıl Kullanılır?

İnstagram satış alanındaaArama trafiğinizi büyütmek kullanılan seo araçlarında en kapsamlılardan birisi Ahrefs olarak bilinmektedir. Ahrefs ile sitenizin Seo yönünden pek çok özelliğini görebilirsiniz. Bu özelliğinin yanında ahrefs web sayfası sahiplerine kullanabilecekleri anahtar kelimeler ile ilgili ipuçları vermektedir. https://ahrefs.com linki üzerinden Ahrefs seo aracına ulaşabiliriz.

Ahrefs Seo Aracı
Ahrefs seo Aracı – Anahtar Kelime Analizi Aracı

Ahrefs ücretli bir Seo aracıdır. Zaman zaman kullanıcılarına uygun fiyattan deneme sürümleri vermektedir. Takip ederek bu fırsatları yakalayabilirdiniz. Geçmiş yıllarda 7 günlük deneme süresi vermesi biz kullanıcılar için son derece cazipti. Ancak şu sıralar 7 günlük deneme süresini iki şekilde sunduğunu görebiliyoruz.

 1. Bunlardan ilki “LİTE” sunduğu sürümdür. Bu versiyonda 7 günlük denemeyi 7 dolar ödeyerek sahip olabiliyoruz. Denemenin ardından aylık 99 dolar gibi bir ücreti ödemek şartıyla devam edebilirsiniz. Ahrefs, Google anahtar kelime planlayıcısı gibi yanlızca anahtar kelime analizi yapabileceğiniz bir seo aracı değildir. Aynı zamanda bir web sitesinin çok yönlü incelemesini yapabileceğiniz, eşdeğer uygulamalara göre kapsamlı olarak görünen bir uygulamadır. Bu sebeple fiyatı cep yakıyor gibi görünmekte.
 2. “STANDART” olarak gösterilen versiyonda ise yine LİTE versiyonda olduğu gibi 7 günlük denem süresi için 7dolar ödüyorsunuz. Sonrasında daha kapsamlı şekilde seo araçlarını kullanmak için sizden aylık 179dolar talep ediliyor.

Kendinize uygun paketi seçtikten sonra “CONTİNUE”  ibaresinin üzerindeki kutuyu işaretleyip, “CONTİNUE”  tıklayarak ödeme sayfasına geçiyorsunuz. Karşınıza ahrefs ödeme sayfası gelecektir.

»b.1 Ahrefs Ödeme ve Anahtar Kelime Analiz İşlemleri
Ahrefs Ödeme ekranı
Ahrefs – Ahrefs Nedir? Ahrefs Nasıl Kullanılır? -Ahrefs Ödeme Ekranı

İlgili yerleri doldurup kredi kartınız ile 7 dolar ödedikten sonra artık Ahrefs’in 7dolarlık deneme versiyonuna sahip olabilir ve instagram satış konusundaavantajlı hale gelebilirsiniz.

 1. Ahrefse giriş sonrasında üst menü çubuğu üzerinde görülen “KEYWORD EXLORER” kısmı bizim ilgilendiğimiz Anahtar kelime analizi yapacağımız kısımdır. Görüldüğü gibi ahrefsin pek çok fonksiyonu bulunmaktadır. Bu fonksiyonlar daha çok web site analiz ile ilgilenen kişilerin kullanabileceği önemli uygulamalardır. Bu makalemizde bize lazım olacak olan  “KEYWORD EXLORER” üzerinde duracağız.
 Ahrefs Keyword Explorer
Ahrefs – Ahrefs Nedir? Ahrefs Nasıl Kullanılır? – Ahrefs Keyword Explorer

2. “KEYWORD EXLORER” simgesine tıklayarak devam ediyoruz. Karşımıza çıkan sayfada aşağıda ki tabloda görüldüğü gibi aranma hacmini öğrenmek istediğimiz kelimeyi yazarak aylık aranma hacmini görüyoruz. Biz yine Google anahtar kelime aracında olduğu gibi İÇLİ KÖFTE SATIŞI” kelimemizin aranma hacmini görelim.

Ahrefs Keyword Explorer-2-
Ahrefs – Ahrefs Nedir? Ahrefs Nasıl Kullanılır?-Ahrefs Keyword Explorer-2-

İşaretli olan kısımda görüleceği üzere AHREFS ile sadece Google üzerinde yapılan aylık aramalar değil, YOUTUBE, AMAZON, BİNG, YANDEX vb. araçlar üzerinden yapılan aylık aranma hacimlerine de ulaşabiliyorsunuz. Ahrefs bu yönüyle Google anahtar kelime analiz aracından ayrılmaktadır.

3.“İÇLİ KÖFTE SATIŞI” anahtar kelimemizi yazarak arattığımızda;

İçli Köfte Satışı Aranma Hacmi
Ahrefs – Ahrefs Nedir? Ahrefs Nasıl Kullanılır? – İçli Köfte Satışı Aranma Hacmi

İşaretli yerlerde görüleceği, üzere “İÇLİ KÖFTE SATIŞI” kelimesi aylık ortlama 100 civarı Google üzerinden aranmaktadır. Google anahtar kelime aracı üzerinden yaptığımız aramada da 100-bin arası sonucuna ulaşmıştık.

Kasap Aranma Hacmi
İnstagram satış – Google Anahtar Kelime Aracı Kasap Aranma Hacmi

»c – İnstagram satış – Keywordtool- Keywordtool Nedir? Nasıl Kullanılır?

İnstagram satış konusunda Google anahtar kelime planlayıcısı ve Ahrefs Gibi uygulamalara benzer bir diğer kullanışlı arayüzümüz Keywordtool’dur. Ücretli bir uygulamadır. Bu yönüyle kullanıcılar için olumsuz görünsede profosyonel olarak internet üzerinden çalışacaklar için vazgeçilmez bir uygulamadır diyebiliriz. Keywordtool uygulamasına https://keywordtool.io linkinden ulaşabilirsiniz. Linke tıkladığınızda sizleri sitenin ana sayfası karşılayacaktır.

Keywordtool Nedir Nasil Kullanilir
İnstagramdan satış – Keywordtool Nedir? Nasıl Kullanılır?
 1. Uygulamayı kullanabilmek için giriş yapmamız gerekecektir. Az önce ifade ettiğimiz gibi Keywordtool ücretli bir seo aracıdır. Ücretlendirme konusunda 3 fiyat tarifesi kullanıcıların seçimine sunulmuştur.
Keywordtool-Ücretleri
Keywordtool-Nedir ? Keywordtool Ücretleri
 1. Aylık 159Dolar
 2. Aylık 79Dolar
 3. Aylık  69dolar

İhtiyacınıza göre bir tarife seçebilir ve “Subscribe Now” diyerek devam edebilirsiniz.  Sonrasında karşınıza ödeme sayfası çıkacaktır.

Keywordtool-Ödeme-Sayfası
Keywordtool Nedir? -Keywordtool-Ödeme-Sayfası

2. Ödeme işleminden sonra artık giriş yapabilirsiniz. Giriş yaptığınızda aranmasını istediğiniz kelimeleriniz ile bu kelimelerin aranma hacimlerini aylara göre öğrenebilirsiniz.

Anahtar Kelime Sorgulama
Keywordtool Nedir? Anahtar Kelime Sorgulama

3.Görüleceği üzere Keywordtool Seo aracı  tıpkı Ahrefs gibi yanlızca Google üzerinden aranma göstermekle yetinmiyor. Aynı zamanda Youtube, Bing, Amazon, Playstore, İnstagram, twitter vb. pek çok alternatif arama seçenekleri de sunuyor. Bu yönüyle Keywordtool, Google Anahtar Kelime Planlayıcıdan bir adım önde görünüyor.

Arama kısmına daha önceki tanıtmış olduğumuz ara yüzlerdeki gibi “İÇLİ KÖFTE SATIŞI” anahtar kelimesi ile devam edelim. Bu şekilde yapılan bir arama sonrası, Google üzerinden anahtar kelimemizin Keywordtool aracı ile  aranma hacmi aşağıdaki gibi çıkmaktadır.

Keywordtool Aranma-Hacimleri
Keywordtool Nedir? Keywordtool Aranma Hacimleri
» c.1- İnstagramdan satış – Keywordtool– Verilere Göre Analiz

Verilere göre “İÇLİ KÖFTE SATIŞI” anahtar kelimesi aylık ortalama Türkiyede 140 aranma hacmine sahiptir. Ayrıca mavi sutunlar bu aranmanın aylara göre değişimini göstermektedir. Bu durumda mevsimsel olarak aranan kelimenin nasıl değiştiği konusunda bizlere fikir vermekte.  Ortaya çıkan sonuç yani “İÇLİ KÖFTE SATIŞI” anahtar kelimesinin aranma hacmi, incelediğimiz 3 araçta birbirine yakınsonuç vermiştir. Bu durum uygulamaların tutarlı olduğunu bizlere göstermektedir.

Bunlardan hangisini kullanacağınız tamamen sizlerin ihtiyacına ve ekonomik durumuna bağlıdır. Ancak Google anahtar kelime planlayıcının ücretsiz olması nedeniyle tercih sebebi olabileceğini söylemek mümkün görünüyor. Elbette hem Ahrefs hem de Keywordtool son derece kapsamlı seo sonuçları verdiği düşünüldüğünde, bu işi profesyonelce yapmak isteyenlerin tercih etmek istediğini görebiliriz.

Her üç uygulamada son derece kullanışlı ve bizlerin önünü görmemiz konusunda yardımcı olacak uygulamalardır. Hangisini neden seçtiğinizi yorumlarda anlatmanızı bekliyoruz. Ayrıca uygulamalarla ilgili sorularınız varsa yine yorumlarda belirtebilirsiniz.

Özet: İnternet üzerinden satış yapmadan önce, çalışmak istediğimiz alanın ne derece merak edildiğini yukarıda ki araçlarla nasıl öğrenebileceğimizi ifade ettik. Konuyu toparlamak gerekirse, bir sektöre giriş yapmak istiyorsak önce sektörün merak edilip edilmediğini bu şekilde öğreniyoruz.

Kosgeb Hibe desteği
Ek iş – Kosgeb Hibe Desteği 2020/2021

1- Kosgeb Hibe Desteğinden Kimler Yararlanabilir? ,

2- Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Başvurusu Nasıl Yapılır? ,

3- Uzaktan Eğitim İle Girişimcilik Sertifikası Nasıl Alınır? sorularıyla ilgili cevaplara ulaşabilmek için Kosgeb Hibe Desteği – Hibe Desteği-2020/2021 isimli makalemizi okuyunuz.


»İnstagram satış2-Kendinize örnek model alabileceğiniz satış yerlerinden sektörünüze uygun olanları inceleyin.

Kendinize Uygun Model İşyerlerini İnceleyin
İnstagramdan satış – Kendinize Uygun Model İşyerlerini İnceleyin

Daha önce yapılmış olan çalışmaları incelemek ve bu çalışmaların üzerine koymaya çalışmak sizi hızlandırabilir. Bir işe sıfırdan başlamaktansa daha önce yapılmış olan çalışmaları inceleyerek hatalarını görmek ve buna göre daha iyisini yapmak bir adım önde olmanızı sağlayacaktır.

Burada dikkat edilmesi gereken en önemli vurgu ifade edilmek istenen kopya çekmeniz değildir. Yani bir projenin aynısını ya da benzerini yapmanız değil, bu projede beğenilen özellikleri ayıklamak, varsa hatalarını tekrarlamaktır.

Örneğin; eğitim üzerine bir çalışmanız olacaksa daha önce bu konuda yapılmış olan siteleri inceleyebilirsiniz. Bu sitelerin analizini çıkararak kendinize bir rol model belirleyin. Eğitim üzerine kitap satmak gibi düşünceniz için öncesinde bir eğitim sitesi açabilirsiniz. Bu siteyi alanında otoriter hale getirdikten sonra yeterli ziyaretçi sayısına ulaştığınızda buradan kitap satışı yapabilir ya da ilgili farklı ürünlerinizi satışa koyabilirsiniz. 

»İnstagram satış3 -İnstagramdan ürün satışı yapmak için mağaza açın.

 mağaza açın
İnstagramdan Ürün Satışı yapmak için Mağaza Açın

Ürün satışı yapabileceğiniz en iyi sanal ortamlardan bir tanesi instagramdır. Günümüzde diğer sosyal medya araçlarına göre ürünlerin kolay listelenmesi instagramı satış konusunda bir adım öne çıkarmış görünüyor. Şimdi; instagrama nasıl kayıt olabilir ve iyi bir satış mağazasını nasıl açabilirsiniz, bu konu üzerinde konuşalım.

 1. İnstagrama https://www.instagram.com/ vasıtasıyla giriş yaparak ilk adımı gerçekleştirelim.
İnstagram Ana sayfa
İnstagramdan ürün satışı yapmak – İnstagram Ana sayfa

2. Kullanıcı adınız yada şifreniz varsa bilgilerinizi girerek devam ediyoruz. Biz olmadığını varsayarak sıfırdan bir satış mağazası açalım.

İnstagram Kullanıcı Girişi
İnstagramdan ürün satışı yapmak – İnstagram Kullanıcı Girişi

Facebook ile giriş doğrudan yapabileceğiniz gibi, cep telefonu, E-posta ,isim soy isim ,kullanıcı adı ve şifre girerekte kayıt yapabilirsiniz.

3.Bilgileri doldurduktan sonra “kaydol”diyerek devam edersek karşımıza yeni açılmış bir instagramı sayfası gelecektir.

İnstagram Deneme Hesabı
İnstagramdan ürün satışı yapmak – İnstagram Deneme Hesabı

Püf Noktalar: Biz deneme amaçlı olarak denemebutik2016 ismi ile kayıt yaptırmış olsak ta sizin açacağınız satış mağazasının isminin anlaşılır olmasına özen gösterin. Mağaza isminizde özellikle satış konunuzun olmasına dikkat edin. Ayrıca kullanıcı adınız akılda kalıcı olmalıdır. Havalı görünmek adına yabancı dilde anlaşılmayan kullanıcı adı kullanmayın. Biz her ne kadar denemebutik2016 adı ile kullanıcı adı açmış olsak ta siz rakam olayını kullanıcı adında tercih etmemeye çalışın. Bu noktayı özellikle belirtmek adına denemebutik2016 kullanıcı adını aldığımızı da belirtelim.

Kısacası kullanıcı adınız mümkün oldukça sade, satış yapacağınız içerikle uyumlu ve anlaşılır olmalıdır.

»İnstagram satış – 4 – Sanal Pos ya da kapıda ödeme seçeneğinizi olsun

Sanal Pos
İnstagramdan ürün satışı yapmak – Sanal Pos

Müşterileriniz mağazanıza kadar ulaştı hatta ürünlerinizi beğendi. Şimdi alışverişe geçme zamanı. İnstagramı satış kısmında en önemli adımlardan bir tanesi, ürününüzü müşterilerin online oalrak satın alabilmesi. Bu işlemin kolay yolu ise kredi kartı ile ödeme yapmaktan geçer. Sizler müşterilerinize kredi kartı ile ödeme imkânı sunamaz sanız müşterininiz kafasında sizin güvenilir bir mağaza olmadığı fikri oluşabilir.

Kredi kartı ile ödeme farklı uygulamalar vasıtasıyla yapılabilir. Bunların bir kısmı ödeme alabilmek için sizin vergi mükellefi olmanızı ister. Şunu da belirtmemiz gerekir ki eğer bu işi ciddiyetle yapmak istiyorsanız mutlaka vergi mükellefi olmaya ve verginizi ödemeye özen gösterin.

»İnstagram satış – 5 -Doğru #hastag kullanmaya özen gösterin

Doğru #hastag kullanın
İnstagramdan ürün satışı yapmak – Doğru #hastag kullanın

Ürünlerinizi paylaşmaya başladıktan sonra daha çok kullanıcıya ulaşmasını istemek tatbikî en doğal hakkınızdır. Bu sebeple sadece sizi takip edenlerinde eğil başka kişilerinde ürünlerinizi görebilmesi için İnstagramı satış konusunda doğru #hastag kullanmayı bir alışkanlık haline getirmelisiniz. #hastag eklemesi yaparken çok kullanılan taglarıseçmlisiniz. Böylece listenizde olmayan daha çok kişiyle etkileşime geçebilirsiniz.

»İnstagram satış – 6 – Kullanıcılarınızı E-ticaret sitenize yönlendirmeye çalışın

İnstagram mağazanızın yanında ayrıca bir E-ticaret sitesi açın. Ürünlerinizi E-ticaret sitesi üzerinden de satışa sunun. Sonrasında instagramı mağazanızda E-ticaret sitenizin linkinizi yayınlayın. Bu bilgileri instagramı mağazanızdaki profil üzerinden yapabilirsiniz. İnstagramı mağazanızın profil kısmından giriş yaparak web sitenizi eklemeniz yeterlidir. Sonrasında satış mağazanız aşağıdaki gibi gözükecektir.

Kullanıcılarınızı E-ticaret sitenize yönlendirmeye çalışın
İnstagramdan ürün satışı yapmak – Kullanıcılarınızı E-ticaret sitenize yönlendirmeye çalışın

Böylece zamanla kitlenizin artmasıyla birlikte web sitenize de ziyaretçi çekmeye başlayacaksınız. Ayrıca web siteniz Seo açısından artı bir puan kazanmış olacaktır. Sanal pos ile ödeme konusunda müşterilerinizi web sitenize yönlendirebilir, kurumsal bir firma olduğunuzu ispatlayabilirsiniz.

Ayrıca ürün açıklama kısımlarında web sitenizin linkini paylaşmanız mümkün. Ancak bu linkin tıklanabilir olmadığını belirtelim. Kullanıcıların adresi internet browsera yazarak girmeleri gerekmektedir. Bu sebeple E-ticaret sitenizin ismini kolay anlaşılabilir olmasına dikkat edin.

Profilinizde E-ticaret sitenizin linkinin olması satış stratejisi açısından önemlidir. Böylece ürünleriniz daha kolay incelenerek satın alınabilir. E-ticaret sitesiyle ilgili yeterince bilginiz yoksa ideasoft size bunun kolay yolunu sunuyor. İnstagramdan satış yapmanın kolay yolu başlıklı yazımızı okuyarak ideasoft ile nasıl E-ticaret sitesi açılabileceğini inceleyebilirsiniz.

İnternet ve yapılabilecek ek işler konusunda ki 5 yıllık birikimimiz ile sizlere fikirler sunmaya gayret ediyoruz. Kafanıza takılan sorularla ilgili bizlere soru sormaya çekinmeyiniz.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
1 Yorum
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
mert
mert
3 ay önce

sonuna kadar soluksuz okudum. Derinlemesine bir inceleme olmuş.

trackback

[…] önce ürün satışı konusunu anlattığımız İnstagramdan Satış Yapmanın Kolay Yolu 2021 ve İnstagram Satış –İnstagramdan satış yapmak-2021- başlıklı yazılarımızı […]